ده فایده چای سبز برای پوست و مو و ده ماسک و تونیک دست ساز با چای سبز

بهیود دهنده رنگ پوست:

چای سبز رنگ پوست را بهبود داده و به پوست طراوت و تازگی می بخشد. مواد سمی را از پوست بیرون کشیده و باعث التیام لکه ها و زخمها و کاهش التهابات پوست می گردد. چای سبز همچنین باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

مطالعات کالج پزشکی جورجیای آمریکا در سال 2003 نشان داد، چای سبز باعث جوانسازی پوست می گردد و همچنین برای درمان بیماریهای پوستی و زخمهای پوستی بسیار مؤثر است.


ماسک چای سبز برای جوانسازی پوست:


1- دو عدد تی بگ چای سبز را پاره کنید و با کف دست مالش دهید تا نرم شود.

2- یک یا دو قاشق چایخوری عسل اضافه کنید.

3- یک قاشق غذا خوری آبلیمو اضافه کنید.

4- خوب مخلوط کنید.

5- ماسک را روی صورت مالیده و 10-5 دقیقه استراحت دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

6- این ماسک را یک تا دو بار در هفته استفاده کنید.کاهش دهنده پف چشم و سیاهی گودی چشم:

آنتی اکسیدانت و ماده ای بنام تانین (قابض پوست) در چای سبز وجود دارد که در کاهش پف و سیاهی گودی چشم بسیار مؤثر است. عروق خونی زیر پوست و اطراف چشم بواسطه این دو ماده مؤثره منقبض شده و در نتیجه پف و باد چشم ها فروکش میکند. در ضمن رنگ پوست اطراف چشم بواسطه ویتامین K موجود در چای سبز روشن تر می گردد.


ماسک چای سبز برای رفع پف چشم و سیاهی پوست اطراف چشم:


1- دو عدد تی بگ چای سبز را خیسانده و به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار دهید.

2- تی بگ های سرد شده را روی پلکهای بسته شده هر دو چشم قرار داده و 15 دقیقه استراحت دهید.

3- دو بار در روز به مدت یک هفته این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.


آنتی اکسیدانت ها ی چای سبز عائم پیری را به تأخیر می اندازند. علائمی مانند افتادگی پوست، آفتاب سوختگی، لکه های پوستی، خطوط چین و چروک صورت.

پلی فنول موجود در چای سبز بشدت رادیکالهای آزاد را خنثی میکنند. رادیکالهای آزاد، تخریب پوست و فرآیند پیری را تشدید میکنند. پلی فنول موجود در چای سبز همچنین ابتلاء به سرطان پوست را مهار میکند.


ماسک چای سبز برای کاهش علائم پیری:


روش اول(ماسک چای سبز برای پوستهای چرب): سه قاشق غذا خوری ماست کم چرب، یک قاشق غذا خوری پودر چای سبز، یک قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با یکدیگر مخلوط کنید. ماسک تهیه شده را روی پوست صورت و گردن خود بمالید و 20 دقیقه استراحت دهید.سپس با آب ولرم بشویید. یک تا دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.


روش دوم(ماسک چای سبز برای پوستهای خشک): یک قاشق چایخوری پودر چای سبز، نصف قاشق چایخوری روغن نارگیل و چند قطره آب گرم را مخلوط کنید. خمیر ماسک را روی پوست صورت بمالید و صبر کنید تا کاملاٌ خشک شود. سپس با آب ولرم شستشو دهید. در هفته چند بار از این ماسک استفاده کنید.


درمان آکنه و جوش:


ماده ای بنام کاتچین در چای سبز وجود دارد که خاصیت آنتی باکتریالی داشته و باکتریهای مولد آکنه را سرکوب میکند. کاتچین همچنین به تنظیم عدم تعادل هورمونی کمک میکند. یکی از عوامل ایجاد آکنه عدم تعادل هورمونی می باشد. خاصیت ضد التهابی چای سبز ، التهابات ناشی از آکنه را کاهش می دهد.

یک مقاله تحقیقاتی در سال 2012 در یکی از ژورنالهای درماتولوژی به چاپ رسیده است که در این مقاله ماده دیگری بنام EGCG در چای سبز را معرفی کرده است. این ماده به صورت درون سلولی باکتریهای مولد آکنه را سرکوب می سازد.


قسمت اول: خطرات ترکیبات شیمیایی محصولات آرایشی تجاری


Making MusiC

کد +1 گوگل
محصولات صابون ارگانیک حکیم در فروشگاه مسبی